לימודי משפטים

לימודי משפטים הם מהמבוקשים ביותר כיום. בעבר ניסו להתקבל ללימודי משפטים רק אלו שרצו באמת להיות עורכי דין ולעסוק במקצוע, אך כיום תואר במשפטים מעניק נקודת התחלה טובה לקריירות רבות ושונות, לאו דווקא בתור עורכי דין.
לימודי משפטים הפכו מאוד פופולאריים גם בעקבות הביקוש ההולך ועולה למשפטנים בתחום ההיי טק אשר מתגמל בעין יפה משפטנים צעירים.

מה לומדים בלימודי משפטים?

לימודי משפטים משלבים הקניית ידע מעשי במשפט הישראלי, חקיקה ופסיקה, עם השכלה משפטית רחבה המקיפה את עולם המושגים המשפטי, את עקרונות היסוד של השיטה המשפטית, ואת השיקולים הערכיים והתהליכים החברתיים אשר מעצבים את פני המשפט.

כמו כן נלמדות גם שיטות משפט אחרות על בסיס השוואתי. תשתית רחבה זו מאפשרת לבוגרים לעסוק במגוון רחב של פעילויות: עריכת דין, שיפוט ומחקר אקדמי וכן בעיסוקים אחרים שהשכלה משפטית תורמת להם.

לימודי משפטים בחו"ל

מי שמתכוון לעבוד / לחיות בחו"ל לימודי משפטים אינם מתאימים לו היות ומערכות המשפט שונות מחברה לחברה, ומתרבות לתרבות. משפטן שהוכשר במדינה אחת אינו יכול לעסוק במקצועו במדינה אחרת, אלא אם כן עבר הכשרה נוספת לשם הכרת מערכת המשפט של אותה מדינה.

אם אתם מתעניינים בלימודים בחו"ל כנסו לאזור לימודי החו"ל שלנו בכדי לקבל יותר פרטים ורעיונות איך כל התהליך עובד.

פקולטה למשפטים

לימודי המשפטים נלמדים גם בתואר ראשון וגם בתואר שני. לקבלת מידע בנושא תואר ראשון במשפטים ו תואר שני במשפטים לחצו על הקישורים המתאימים.

מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים?

ניתן ללמוד משפטים במוסדות חינוך שונים וכל מוסד מציב את תנאי הקבלה שלו. אך אם לדבר בהכללה, באוניברסיטאות תנאי הקבלה מחמירים יותר מאשר במכללות.

לימודי משפטים ערב

קיימים מוסדות חינוך אשר מעבירים את שעורי לימודי משפטים בערב

מה נדרש על מנת לקבל רישיון עריכת דין?

יש לזכור כי על מנת להפוך לעו"ד יש לעבור התלמדות של לפחות שנה במוסד אשר עוסק בעריכת דין – ולכן צריך לקחת בחשבון גם את התקופה הזו כחלק מתהליך ההכשרה.

ככל שהציונים שלכם היו גבוהים יותר כך יגדלו הסיכויים שלכם להתקבל למשרד עו"ד יוקרתי יותר.
לאחר סיום תהליך ההתלמדות יש לעבור את בחינות לשכת עורכי הדין בכדי לקבל רישיון עיסוק בעריכת דין.

רוצים לדעת עוד על לימודי משפטים?

השאירו פרטים וקבלו מידע חינם ממוסדות הלימוד שמעניינים אתכם!

חננה לימודים - מידע מלא בנושא לימודי משפטים